Kuchařské recepty pro každý den

KUCHAŘSKÉ RECEPTY

DALŠÍ KATEGORIE

Dnes je 27. května, středa, svátek má: Valdemar

Restaurace U Zeleného stromu - Loučeň

     V obci Loučeň na Nymbursku je poměrně malá a v době mé návštěvy prakticky prázdná restaurace. Protože jsem hledal místo, kde bych pozdně poobědval, rozhodl jsem se zkusit zdejší kuchyni.
     Jídelní lístek nabízí 2 polévky, několik hotovek a samozřejmě minutky a studenou kuchyni. Vybral jsem si tedy drůbeží polévku za 20 Kč a z hotovek kachnu s červeným zelím a houskovými knedlíky v ceně 85 Kč.
     Polévka byla docela studená - mikrovlnka, jejíž cinkání jsem často slyšel, mnoho nepomohla. Ani chuťově nebyla nijak zajímavá, spíše naopak. Ovšem kachna se zelím a knedlíky, to byla kulinářská nádhera. Zelí nebylo ani příliš kyselé, ani příliš sladké nebo ani příliš zahuštěné moukou a pak ředěné vodou, jak jsem zakusil v nejedné české restauraci. Tady bylo všechno akorát - i knedlíky a kachna - a tak jsem si moc pochutnal.
     Budu-li mít zase někdy cestu přes Loučeň, pak se budu určitě těšit, co dobrého U Zeleného stromu zase uvařili.

17.září 2010
stb


dodatek 28.3.2014
     Po více než třech letech jsem se dostal do obce Loučeň, kde jsem se podivoval nad nesmyslem nazvaným "Eko voda" (co je ekologického na dovážení vody do automatu?) a vzpomněl si na místní restauraci. Tělo už po jídle toužilo a tak jsem zašel na večeři. Prostředí se nezměnilo, zato jídelní lístek zhubnul, čítal snad jen pět či šest jídel včetně dvou polévek. Objednal jsem si tedy česnečku a kančí maso se zelím a knedlíky. Stejně jako minule na polévku cinkala mikrovlnka, ale polévka byla dobrá. Kančí maso s knedlíkem a zelím bylo vyníkající.
     Takže někdy příště se opět budu těšit na nějakou tu dobrotu :-)

stb

Zpět na seznam restaurací

©2020 CBMonitor.cz     Jakékoliv šíření obsahu webu nebo jakékoliv jeho části bez písemného souhlasu majitele a provozovatele webu není dovoleno!