Kuchařské recepty pro každý den

KUCHAŘSKÉ RECEPTY

DALŠÍ KATEGORIE

Dnes je 27. května, středa, svátek má: Valdemar

Restaurace Švehlovka

     Restaurace Švehlovka sídlí v na první pohled nenápadném domku vedle benzínky u zastávek tramvaje a autobusu MHD "Sídliště Zahradní město". Jezdím okolo několik let, ale k návštěvě jsem se odhodlal až letos v březnu. Nápis "Výherní automaty" totiž ve mne nevzbuzoval důvěru.
     Při vstupu ale nedůvěra zmizí. Herních automatů tu sice pár je, jsou však schované a návštěvníky nemající zájem o hraní neruší.
     První den jsem si dal několik piv a na chuť nakládaný hermelín. Pivo bylo výborné, dobře vychlazené. Hermelínu ale chyběl... hermelín. Na talíři byla kromě oleje jakási hmota chutnající skoro jako tvaroh. Dozvěděl jsem se, že v tomto stavu je "nakládaný Hermelín" dodáván jakousi firmou. FUJ! Doufám, že hermelíny (ty opravdové) si pro příště kuchař bude nakládat sám nebo alespoň změní dodavatele.
     V rámci tradice jsem jsem navštívil Švehlovku znovu hned druhý den. Byla doba oběda a tak jsem si z několika jídel na jídelním lístku vybral kuřecí maso s třemi druhy sýra a hranolky. Objednané jídlo bylo výborné, bylo výborné a ještě jednou to zopakuji: bylo výborné. A za málo peněz! Za jídlo a 4 piva jsem utratil necelých 200 Kč. Ohlasy dalších návštěvníků dávaly tušit, že můj příznivý dojem ze zdejší kuchyně není ojedinělý. Mám jen jedinou výtku: teplé jídlo nepatří na studené talíře.
     Švehlovku tedy mohu doporučit nejen k posezení u dobrého piva, ale i k obědu, který není drahý, ale přesto chutná. Škoda, že ta dobrá jídla lze objednávat jen do 18 hodin a že to není alespoň z části nekuřácká restaurace.

24.března 2010
stb

Zpět na seznam restaurací

©2020 CBMonitor.cz     Jakékoliv šíření obsahu webu nebo jakékoliv jeho části bez písemného souhlasu majitele a provozovatele webu není dovoleno!