Kuchařské recepty pro každý den

KUCHAŘSKÉ RECEPTY

DALŠÍ KATEGORIE

Dnes je 27. května, středa, svátek má: Valdemar

Restaurace Pivovarský dvůr (Chýně)

     Kdysi jsem projížděl nedaleko Prahy vesničkou nazvanou Chýně a povšimnul si větší budovy, ve které by měla být restaurace, krčma a také pivovar. Zapsal jsem si hluboko do paměti, že bude-li příležitost, měl bych tuto restauraci navšítivil. Konečně jsem jel opět kolem a proto příležitost restauraci Pivovarský dvůr navštívit a ochutnat nabídku zdejších jídel jsem si utéci nenechal.
     Místnost restaurace je poměrně velká a zajímavá. Vlastně se vchází do pivovarské varny, která je, zdá se, plně funkční a v provozu a proto milovník piva může při troše štěstí ucítit třeba vůni chmele nebo mláta provázející vznik oblíbeného nápoje.
     Na obsluhu jsem čekat nemusel - snad i proto, že restaurace byla téměř prázdná. S lítostí jsem musel coby řidič odmítnout místní pivo, a tak k pití jsem si objednal sodovku. Z jídelního lístku jsem se rozhodl ochutnat masovou směs "Chýně" s bramborovými hranolky a oblohou.
Na jídlo jsem nečekal dlouho - snad jen deset minut. Čas jsem trávil nejprve prohlížením zajímavého interiéru (jen "dlaždičkové" stoly mne moc neokouzlily) a pak prohlížením došlé elektronické pošty (je zde možnost použít místní Wi-fi zdarma).
     S jídlem dorazila na stůl také mnou neoblíbená sada různých "klasických" dochucovadel ("magi", kečup, tabasco, sójová omáčka atd.), a tak jsem zpozorněl.

Masová směs Chýně
Přinesené jídlo vzhledem nepřekvapilo.

     Přinesené jídlo vzhledem nepřekvapilo, vypadá jako kterákoliv "směs" či "překvapení šéfa kuchyně" ve většině restauračních zařízení. V jídle byly tři druhy masa, žampióny a zelenina, ale jakákoliv chuť byla doslova utopena v obrovském kvantu sojové omáčky. Nestává se mi často, že by žaludek protestoval proti přijímané krmi, ale tentokrát tomu tak bylo. Cena tohoto jídla? "Pouhých" 259,- Kč. Na "čínu" nevalné chuti dobré ne?
     Do další návštěvy této restaurace se mi moc nechce. Vzhledem k cenám (které na jejich internetových stránkách případný zájemce nenajde) od 150,-Kč výše (vyjímkou nebyly cifry okolo 400,-) bych čekal mnohem chutnější jídlo, než které jsem dostal. Ani příjemný a ochotný personál hodně špatný dojem z jídla nevylepšil...

19.září 2012
stb

Zpět na seznam restaurací

©2020 CBMonitor.cz     Jakékoliv šíření obsahu webu nebo jakékoliv jeho části bez písemného souhlasu majitele a provozovatele webu není dovoleno!