Kuchařské recepty pro každý den

KUCHAŘSKÉ RECEPTY

DALŠÍ KATEGORIE

Dnes je 27. května, středa, svátek má: Valdemar

Modřanská pivnice Na zastávce

     Modřanskou pivnici Na zastávce najdeme v Modřanské ulici nedaleko zastávek vlaku (a MHD) Praha - Modřany (nádraží Modřany). Když už jsem zabloudil do těchto končin, řekl jsem si, že navštívím hospodu, do které mne cestou lákal obrovský poutač na domě.
     K pití jsem si objednal tradičně pivo, točí tu plzeňské a velkopopovické. Nikterak obsáhlý jídelní lístek je na stole ve stojanu stále k dispozici, není tedy třeba čekat na obsluhu a je možno si v klidu vybrat a objednat podle vlastního uvážení. Jídla zde nabízená jsou k mání od 70 do cca 130 Kč (bez příloh).
     První pivo jsem dostal záhy po objednání, bohužel po napití se mi "zkřivila huba a chodidla zatnula v pěst". Zdejší hostinský menšího vzrůstu se evidentně nestydí přinést hostu "slivky". Druhé pivo bylo, zaplať bůh, lepší chuti, i když k dokonalosti mělo stále daleko.
     Později jsem si objednal feferonkový minutkový guláš s hranolkami. Pak jsem si dal ještě pikantní topinky se sýrem. Obojí bylo dobré, kvůli jídlu se zde bez obav někdy zastavím. Ale jen pokud...
     Nevím, jestli onen hostinský je zároveň laxním majitelem nebo jen nějakým omylem sehnal tuto práci a ta ho nebaví. Každopádně cokoliv jiného jej zajímá více než péče o hosty. Když zrovna neseděl u štamgastů, hrál si s telefonem nebo televizním ovladačem. A tak jsem stále čekal na téměř každé další pivo. Poprvé v životě jsem dostal chuť po hostinském hodit půllitrem, aby se mne coby hosta začal všímat tak, jak se sluší a patří.
     Dalším problémem jsou televizory. Od začátku nováckých zpráv "vražda smrt zabití" v 17 hodin neuvěřitelně nahlas řvaly až do konce hlavních zpráv, kdy jsem odešel.
     V pivnici "Na zastávce" se dá dobře najíst a za rozumnou cenu. Ale to je zatím vše. Hostinský má rozhodně co dohánět jak při točení piva, tak v přístupu k zákazníkům. Tak mizernou obsluhu jsem už hodně dlouho nezažil.

16.dubna 2010
stb

Zpět na seznam restaurací


©2020 CBMonitor.cz     Jakékoliv šíření obsahu webu nebo jakékoliv jeho části bez písemného souhlasu majitele a provozovatele webu není dovoleno!