Kuchařské recepty pro každý den

KUCHAŘSKÉ RECEPTY

DALŠÍ KATEGORIE

Dnes je 26. května, úterý, svátek má: Filip

Motorest Výšinka

     Vyrazil jsem na výlet do Krkonoš a když jsem se pak odpoledne vracel, hledal jsem nějaké vhodné místo u silnice, kde bych se mohl najíst. Zastavil jsem nakonec u motorestu Výšinka, který je v obci Výšinka na silnici č. 37 kousek od Trutnova.
     Po vstupu mne přivítal neuvěřitelně hustý cigaretový dým, který tam stihl vytvořit personál motorestu sledující televizi u stolu štamgastů, nikdo jiný v té době uvnitř nebyl.
     Přestože nápis venku sliboval hotovky po celý den, dostal jsem pouze malý minutkový lístek s nevelkým počtem jídel za ceny, které si netroufnou požadovat ani lepší restaurace v centru Prahy. Po krátkém pročtení nabídky jsem si vybral - no já si vlastně nepamatuji, jak se to jmenovalo. Něco z roštěnky. Ono je to úplně jedno, jaký to má název, protože to, co jsem později dostal na stůl, bych klidně mohl nazvat "Lečo s kečupem" a ještě by to byl honosný název. Jen místo vejce v jídle byly žampióny a místo buřta kostičky opečeného a velmi velmi tuhého hovězího masa. Celé to pak bylo dochucené velkým množstvím sušeného česneku.
     Od jídla za "dvě kila" jsem čekal poněkud více než nechutně provedené lečo. Ovšem silně zakouřená místnost člověku chuti nepřidá a tak to byla moje první a na nějaký čas (ne-li vůbec) i poslední návštěva tohoto podniku. Majiteli motorestu bych doporučil, pokud opravdu stojí o nějaké spokojené strávníky, výměnu kuchaře a proškolení personálu.
     Perlička nakonec: Při objednávce jsem projevil touhu po opečených bramborách coby příloze, ale bylo mi sděleno, že "se to špatně opéká", tak jsem se nechal přemluvit k "americkým" bramborám. Co mi pak přinesli na talíři? Opečené brambory...

29.října 2010
stb

Zpět na seznam restaurací


©2020 CBMonitor.cz     Jakékoliv šíření obsahu webu nebo jakékoliv jeho části bez písemného souhlasu majitele a provozovatele webu není dovoleno!