Kuchařské recepty pro každý den

KUCHAŘSKÉ RECEPTY

DALŠÍ KATEGORIE

Dnes je 26. května, úterý, svátek má: Filip

Restaurace Hranice (Hřensko)

     Sobotní volno jsem strávil pohodovou automobilovou jízdou do Saska, cesta vedla přes Hřensko a tak jsem se tam zastavil na jídlo. V 11:50 jsem otevřel dveře prázdné restaurace a usedl ku stolu naproti dveřím.
     Na stole byly dva ubrusy, oba špinavé a plné fleků od jídel, která konzumovali jiní strávníci přede mnou v předchozích dnech. Ve Hřensku neznají pračku?
Původně jsem si chtěl z jídelního lístku objednat obyčejnou sekanou s bramborovou kaší, ale nechal jsem se snadno přemluvit k jelenímu guláši s houskovým knedlíkem, protože toto jídlo mám rád. K pití samozřejmě nealko, tedy sodovka.
     I když jsem seděl v restauraci sám, trval výdej objednaného jídla více než deset minut. Úřadovala mikrovlnka? Dle chuti soudím, že ano. Knedlíky sice byly dobré, ale totéž se o zbytku jídla nedalo říci. Při ochutnání guláše nic nepřipomínalo chuť masa a maso samotné bylo gumové. Porce guláše s knedlíky byla podána navíc na špinavém talíři (přes třetinu okraje talíře se táhla zaschlá skvrna - nejspíš od rajské omáčky).
     Jídlo jsem hned s patričným komentářem vrátil a budiž servírce ke cti, že po mně za jídlo nechtěla zaplatit. Slibuji, že do restaurace Hranice již nevkročím. Ani poměrně nízké ceny nabízených jídel mi totiž za případné zdravotní problémy nestojí.


20.leden 2018
stb

Zpět na seznam restaurací

©2020 CBMonitor.cz     Jakékoliv šíření obsahu webu nebo jakékoliv jeho části bez písemného souhlasu majitele a provozovatele webu není dovoleno!