Kuchařské recepty pro každý den

KUCHAŘSKÉ RECEPTY

DALŠÍ KATEGORIE

Dnes je 30. května, sobota, svátek má: Ferdinand

Čarodějnická krčma U pivovaru

     Na silnici z Unhoště do Horního Bězdekova po levé straně na konci Unhoště se nachází čarodějnická krčma U pivovaru. Protože moje cesta vedla právě kolem této restaurace, rozhodl jsem se ji vyzkoušet.
     Při vstupu do restaurace pozor na schod za dveřmi! Je umístěn tak nešťastně, že máte velkou šanci si ublížit, i když víte, že tam někde za dveřmi schod je. Proto při vcházení jsem při snaze nepadnout k zemi místo obvyklého pozdravu vyhrkl jen "Do pr....". Personál se ani nenamáhal jakkoliv odpovědět, místo toho na mne zíral a čekal, co bude. A čekal i po mém posazení se ke stolu.
     Cedule před restaurací lákala na drštkovou polévku a pár hotovek i po páté hodině odpoledne, jenže jak jsem záhy zjistil, byla to klamavá reklama. Polévku jsem musel oželet, protože již nebyla (pokud vůbec). Nezbylo než vybrat si z jídelního lístku (o který jsem musel požádat) nějakou minutku.
     V menu jsou názvy pokrmů úmyslně s gramatickými chybami (opravdu úmyslně?) a ještě voleny tak podivně, že bez popisu složení jídla nelze vůbec tušit, o jaký pokrm ve skutečnosti se jedná. Uhodnete, co je "chrochňák s vochomůrkou", "rozšupované maso s podrážkou", "bradavice se zeleným chlupem", "vyvynutý kloub" nebo "smrdutý palec"? Asi jsem zaostalý, ale tomuto humoru jsem dosud nepřišel na chuť.
     Nakonec jsem si vybral "smrdutý palec" (což mělo být ve skutečnosti "vepřové medailonki z panenki s nivou a smetanou"), jako přílohu americké brambory a k pití sodovku.
     Mohu říci, že donesené jídlo ničím nepřekvapilo. Bylo stejné jako prostředí a obsluha. Brambory byly naprosto neosolené (spíše sladké) a u některých kousků masa jsem si nebyl jist jeho stářím, původem či kvalitou. Sklenice na sodovku byla špinavá od nevyprané utěrky.
     Jídlo nevalné úrovně za poměrně vysoké ceny a chování personálu, z něhož jsem měl celou dobu pobytu v této restauraci pocit nezvaného hosta, určitě nebude důvodem, proč bych se do čarodějnické krčmy měl ještě někdy vracet.


11.dubna 2013
stb

Zpět na seznam restaurací

©2020 CBMonitor.cz     Jakékoliv šíření obsahu webu nebo jakékoliv jeho části bez písemného souhlasu majitele a provozovatele webu není dovoleno!