Kuchařské recepty pro každý den

KUCHAŘSKÉ RECEPTY

DALŠÍ KATEGORIE

Dnes je 28. listopadu, sobota, svátek má: René


Krémová koprová omáčka

Kategorie: hlavní jídla, zeleninová a bezmasá jídla

Hodnocení receptu: 1 2 3 4 5
Na recept krémová koprová omáčka potřebujeme tyto suroviny:

   • 3 lžíce nasekaného kopru
   • 2 lžíce másla
   • 2 lžíce hladké mouky
   • 500 ml hovězího vývaru
   • 250 ml sladké smetany
   • 1 - 2 žloutky
   • sůl
   • citrónová šťáva
Recept krémová koprová omáčka připravíme takto:
Mouku v hrnci nasucho opražíme, přimícháme do ní rozpuštěné máslo, zalijeme vývarem, ale ččást vývaru necháme stranou, osolíme a 20 minut povaříme. Ve zbylém vývaru v jiném hrnci povaříme nasekaný kopr, přidáme ho do omáčky, hotovou omáčku zalijeme za stálého míchání smetanou s rozmíchanými žloutky a ještě chvíli prohřejeme. Omáčka by měla mít krémovou konzistenci. Podle chuti ji dosolíme a dokyselíme citrónovou šťávou.V naší kuchařce bylo kromě receptu Krémová koprová omáčka nalezeno ještě několik dalších receptů, které by vás mohly zajímat:

Boloňská omáčka   Boloňská sójová omáčka   Brusinková omáčka   Česneková omáčka   Ďábelská omáčka   Dýňová omáčka   Holandská omáčka   Holandská omáčka II   Holandská omáčka III   Holandská omáčka IV   Houbová omáčka   Houbová omáčka se smetanou   Chřestová omáčka   Játrová omáčka   Jemná cibulová omáčka   Jihočeská houbová omáčka   Koprová omáčka   Koprová omáčka s hovězím masem   Koprová omáčka s vejcem   Krémová polévka z medvědího česneku   Krémová rajská omáčka   Křenová omáčka   Křenová omáčka s jablkem   Labužnická koprová omáčka   Maková omáčka   Ořechová omáčka   Pikantní rajčatová omáčka   Pivní sýrová omáčka   Polská omáčka   Rajčatová omáčka se sójovou smetanou   Rajská omáčka   Rajská omáčka s hovězím masem   Rychlá sýrová omáčka   Řecká omáčka   Skořicová krémová omáčka   Smetanová omáčka   Sýrová omáčka   Špenátová omáčka   Špenátová omáčka II   Švestková omáčka   Švestková omáčka II   Švestková omáčka III   Švestková omáčka IV   Trnková omáčka   Trnková omáčka s uzeným masem a houskovým knedlíkem   Tuňáková omáčka s rajčaty   Vaječná omáčka   Vídeňská pažitková omáčka   Zeleninová omáčka   Znojemská omáčka  


krémová koprová omáčka, recept, hlavní jídla


DISKUSE:
koprová omáčka se svítkem .Parrmen V17.06.2018 11:30
Babička nám v Čakovicích, jako dětem dělávala koprovou bez masa a k tomu usmažený nebo upečený svítek asi jeden a půl centimetru tlustý nakrájela nebo natrhala do hlubokého talíře a zalila koprovou. měli jsme to všichni moc rádi. Já ten svítek neumím. Rád bych si ho udělal na stará kolena a nemám kdo by mě poradil. Děkuji a s pozdravem V H .


©2020 CBMonitor.cz     Jakékoliv šíření obsahu webu nebo jakékoliv jeho části bez písemného souhlasu majitele a provozovatele webu není dovoleno!